Keramika v perníkových formách - WORKSHOP

 

Kdo by neměl rád perník? A kdo by si při pohledu na perníkové srdce z pouti nepřipomněl první lásku? Možná je škoda, že tohle už naše děti neznají, tak jim pojďme kouzlo staročeského perníku trochu připomenout...

Zdobení perníku bílou polevou je poměrně moderní záležitost. Za dob našich babiček a jejich babiček se v Čechách k výrobě perníku používaly tradiční vyřezávané dřevěné destičky. A právě takové jsme pořídili u výrobců, kteří navazují na stará řemesla. Napustily jsme je přírodním olejem a včelím voskem, a protože kontrola z hygieny není naše oblíbená kratochvíle, přivezeme Vám k formám samotvrdnoucí keramickou hlínu na bázi přírodního jílu, ne opravdové perníkové těsto.

Jak workshop probíhá?

Vy nebo Vaše děti si vyberete formu, která se Vám líbí, půjčíte si jí a vezmete si kousek bílé hlíny. Za pomoci rukou nebo dostupných špachtlí pak pečlivě zapracujete hlínu do každého záhybu formy a nakonec uhladíte. Potom formu otočíte a svou zdobenou destičku opatrně vyndáte, můžete si ještě přidělat očko na pověšení. Díky impegnaci formy voskem Vám to půjde dobře. Domů si odnášíte tradiční destičku, která za 2 dny úplně vytvrdne a můžete jí potom ještě domalovat kontury, patinovat atd. Návod na dozdobení a malé povídání o historii perníkářství v Čechách si odnesete spolu s pracovním listem domů.

Pro koho je určen?

Velmi oblíbený a snadný workshop, vhodný doslova pro každého.

IMG_20230410_185335953_HDRIMG_20230410_185349614_HDRIMG_20230410_185422994_HDR

Affiliate program