Solné poupourri - WORKSHOP

 

Solné potpourri je krásná dekorace do předsíně, ložnice a vlastně kdekoliv, kde oceníte přírodní vůni květin, bylin a dřevin. Jedná se o směs solných halitů (větší kamínky soli), esence, přírodních barviv a sušených květů. Tato směs se doma naaranžuje do misky a poskytuje dlouhotrvající příjemnou vůni.

Nezanedbatelnou výhodou je také prokazatelně harmonizační účinek soli na energie v obývaných místnostech. Věděli jste, že naše prababičky dávaly do každého koutu místnosti hrstku soli jako ochranu před vším zlým a do stájí zvířatům jako ochranu před nemocemi?

Jak workshop probíhá?

Do plechovky Vám odvážíme cca 200g solných halitů. Vyberete si esenci nebo kombinaci esencí, které se Vám líbí a případně barvivo. A vše pečlivě promícháte.

Běžně vozíme na workshopy tyto esence - levandule, máta, tymián, meduňka, palmarosa, citronová tráva, růžové dřevo, geránie, hřebíček, skořice, citron, klementinka, pomeranč, borovice, vavřín, cedr, santalové dřevo, ylang-ylang. Abyste nepřišli o omamnou vůni pryskyřic a plodů, máme připravené vlastní extrakty v 100% pálence - tonkové boby, styrax, toluánský balzám, myrha, kadidlo, kopál, damara a káva a kakaové boby.

Barvíme samozřejmě přírodně - kurkuma, prášek z pivoňky nebo damašské růže, černé uhlí, kakao, indigo, prášek z červené řepy, špenátový pudr.

Po smíchání si do barevných kamenů soli přidáte sušené dekorace dle aktuální dostupnosti. Připravujeme pro Vás pravidelně sušené květy růží, skořici, badýán, dubovou kůru, malé šišky, sušenou celou levanduli, březová srdíčka atd.

V sáčku si pak směs odnesete domů a stačí jen vysypat do misky a porovnat aranž. A víte, co dýcháte :).

Pro koho je kurz určen?

Pro každého. U opravdu malých dětí je lepší asistence rodičů, ale není nezbytná.

Affiliate program