Ubrousky s včelím voskem - WORKSHOP

 

Věřím, že low waste, udržitelnost a nevyrábění odpadů není jen trend, ale (díkybohu) nevyhnutelný životní styl každé rodiny. Tak proč nezačít děti vést k chování s úctou k planetě od mala? A můžeme začít třeba vlastnoručně vyrobeným ubrouskem na svačinu.

Jak workshop probíhá?

Vyberete si z několika druhů látek dva připravené čtverce látek - větší se vzorem a menší jednobarevný tak, aby se hodil barevně k většímu. Jsme zahradníci a myslivci, takže většinou vozíme na dílny látky s motivem květin a lesních zvířátek. Na připravené podložce rozprostřete postupně jeden a druhý ubrousek a opatrně ho natřete malým malířským výlečkem připraveným rozpuštěným včelím voskem. Ubrousek pak dáme schnout a asi po 2-4 minutách ho na další podložce podle destičky ohneme a složíme do úhledného balíčku. To samé uděláte s druhým.

A Vaše sada dvou ubrousků na svačinu je připravená - jeden na chleba a druhý na sušenky nebo ovoce. Ubrousky napuštěné včelím voskem perfektně drží tvar a jako obal na svačinu skvěle nahradí všechny celofány, pytlíky i papírové ubrousky. Až se Vám bude zdát ubrousek opotřebovaný, jednoduše ho doma přežehlíte obyčejnou žehličkou mezi dvěma pečícími papíry a bude zase jako nový.

Tento způsob balení svačin je skvělý zvláště pro ty, kteří se zajímají o zdravé stravování a chtějí, aby jejich jídlo přišlo do styku pouze s přírodními materiály.

Pro koho je workshop určen?

Pracuje se s horkým včelím voskem, takže děti do 10ti let výhradně za asistence (a na zodpovědnost) rodičů.

Ukázka ubrousků z Pinterestu

Beeswax_Cloth_Wraps_1kitchen-122-bees-wrap-5_2048x2048EV820-diy-beeswax-wrap-kit-u-0071

Affiliate program