O nás a kontakty

Říká se, že svět nepotřebuje víc úspěšných lidí. Potřebuje víc lidí, co tančí, sází květiny a vyprávějí příběhy. Tak nám dovolte vyprávět ten náš...

Jednou jsem na trzích jedné starší paní vyprávěla, jak jsem se učila Aroma kameny vyrábět. Že jsme asi 13x měnili složení hmoty tak, aby byla dost pórovitá a vstřebala esence a zároveň dost pevná, aby udržela složité tvary květin. Že každý jeden tvar jsem mnohokrát vyrobila a zničila, abych zjistila, jak přesně hmotu upravit, pod jakým úhlem a za jak dlouho vyndávat z formy. Jak květiny barvit, abych dosáhla sytých barev a zároveň neuzavřela povrch...

Paní se zasněně podívá na pult s vyskládanými květinami a vypadne z ní: "Ježiši, to muselo dát práce!! A přitom taková blbost..."

smajlíksmajlíksmajlík

A pak se tak laskavě podívala na mě a dodala "..nejen chlebem živ je člověk."

 

A tohle přesně vystihuje celou myšlenku našich Aroma kamenů. 

Když jsem je začala vyrábět, hnala mě touha vytvořit květiny, které neuvadnou. Jsem kozoroh a ničí mě pohled na řezané květiny ve váze, které za týden odkvetou a umřou. Květiny pěstuji a zalévám, netrhám je. Ale protože je miluji nade vše, chci se jimi obklopovat i doma. K tomu jsem navíc manželovi po asi měsíci vztahu skoro zapálila dům vonným voskem na kamnech, takže mi poměrně záhy utípl možnost doma realizovat aromaterapii s pomocí aromalamp, svíček a čehokoliv, co hoří. No a když jsem tyhle dvě záležitosti spojila, narodila se myšlenka vyrobit květiny z nějakého velmi odolného materiálu, který vydrží roky a půjdou do něj kapat esence tak, aby je šlo odpařovat "za studena".

Asi poprvé v mém životě v tomhle nebyl žádný kalkul. Jen jakási neodbytná vnitřní touha, co mě skoro posedle hnala tenhle nápad porodit a rozchodit do podoby funkčního výrobku. Mám za sebou docela slušnou kariéru v korporátu na poměrně vysoké pozici v bance. Pracovala jsem jako HeadHunter a mentor pro juniorní manažery v obchodu. Byla jsem zvyklá mít na všechno systém, jasný plán, určený cíl a předem propočítané náklady s návratností. A teď jsem místo toho cpala všechny soukromé peníze do forem, barev, nových přísad, přístrojů, co by mi mohly pomoct. Tavila jsem desítky hodin v dílně a těžce vydýchávala všechny nepodařené pokusy. A že jich bylo... Vůbec se mi to nepodobalo.

A víte co? Bylo mi to jedno. Potřebovala jsem svoje "miminka" přivést na svět a nic jiného jsem v tu chvíli neviděla. Kamarád, který mi konzultuje design, mi vždycky říká "Vymyslela sis něco úplně nového, co ještě na světě neexistuje. Tak si na to holt musíš na všechno sama přijít." Od jednodušších tvarů jsem postupně dokázala vyrábět složitější a složitější tvary, které se už velmi podobají květinám v přírodě. Výroba mi trvá díky lepšímu grifu méně času. A investice do přístrojů a další vychytávky mi umožňují vyrábět tak, abych si neoddělala ruce, klouby a kůži na rukou. Obchodně to bylo taky velmi zajímavé. Přestože jsem dostala skvělé obchodní a marketingové vzdělání, vůbec jsem na začátku neřešila, jestli bude někdo kytky kupovat. Prostě jsem je nutně potřebovala dělat. Uklidňovala jsem se, že když o ně nebude zájem, budu si je dělat pro sebe a rodinu. Ale musely na svět!!

Kopie návrhu Banner trhy

Jako nejlepší cesta mi přišlo s nimi vyrazit na trhy. Tam totiž dostanete zpětnou vazbu od lidí rovnou. A protože Vás často už nikdy neuvidí, bývá i docela upřímná. Tak jsem zula lodičky a kostýmek, koupila rozkládací stánek a vyrazila s kůží (a kytkami) na trh. A ani tady nebyly začátky moc růžové. Prvního půl roku náklady na dopravu a stánkovné dalece převyšovaly tržby. Sama zpětně nechápu, že jsem se na to nevykašlala. Asi to prostě nešlo... A protože nejsem nastavená na stěžování a házení viny někam vedle (je blbá doba, ekonomická krize, lidi ještě nedozráli k ocenění ruční práce a ekologie - BLBOST), radši jsem pořád hledala způsoby, jak lidem lépe vysvětlit, co vlastně máme. Jak jim krátce ale jednoduše představit výhody. Ukázat, že kytky dělám s láskou a péčí, jakou svedu. Naučila jsem se si nastavit eShop, naučila jsem se s grafickým programem, zainvestovala jsem do nákupu kvalitních esencí a začla je brát na trhy s sebou, oslovila jsem výrobce ze dřeva a nechala si na míru udělat pod kameny topolové tácky, absolvovala mnoho kurzů u sochaře... prostě pořád jsem šla dál a pro zákazníky produkt vylepšovala a makala na sobě, výrobcích i značce.

A pak se to kolem léta 2023 zlomilo. Na eShopu začaly chodit objednávky, na trzích nám stáli lidi u stánku ve třech řadách a často se stalo, že jsme odjížděli skoro bez zboží. Vrcholem všeho byl Advent. Zpracovala jsem několik prvních velkých firemních objednávek (ta největší byla přímo pro Město České Budějovice - pro paní primátorku a náměstky) a na trzích byl o kameny takový zájem, že jsem denně vstávala ve 2h ráno, brousila, barvila, pak jsem jela na trh, kde jsem skoro všechno prodala, večer jsem padla do postele a další den znovu. Po Vánocích jsem byla unavená, sedřená a moc šťastná a pyšná :). Pořád budu tvrdit, že pokud v dnešní době někdo vyndá ze své peněženky peníze a dá Vám je za něco, co vyrábíte rukama, je to požehnání. Nic víc, nic míň.

 Kdo mě už trochu zná, moc dobře ví, že je tohle jen začátek. Díky úspěchu o adventu jsem investovala do nových forem od sochaře z USA, který se specializuje na hyperrealistické tvary květin. Mám v hlavě eBooky o výrobě domácí kosmetiky (které se věnuji asi 15 let) a připravuji svojí malou dílnu v přízemí manželova domečku na překolaudaci na výrobnu kosmetiky a začínám "vařit" první mýdla, které chci letos dostat pod oficiální certifikaci a tedy je vyrábět pro veřejnost. Už nyní máme domluvené nějaké kurzy a přednášky o přírodní kosmetice a budu se učit s airbrushem, aby kameny vypadaly opravdu jako byste utrhli kytku ze zahrádky.

_výroba

A kdo ví, co se mi v té hlavně ještě zrodí? Až mě potkáte na trhu nebo si k nám přijedete vyrobit parfém, nechvalte mě za šikovnost a nápady. Pořád si přijdu jen jako nástroj něčeho vyššího, co mi všechny nápady posílá zdarma do hlavy. Přeze mě jen přicházejí na svět. Pokud musíte, pochvalte mě za houževnatost, píli a vůli to nevzdat. Snad mi na to bude jeden život stačit! :)

S upřímným přáním, aby se i Vám splnily sny, o kterých třeba ještě ani nevíte, že je máte.

Lenka a Petr Konfrštovi

Screenshot_20230214-175921-724  

 


A TEĎ TY SLÍBENÉ KONTAKTY

Podniká u nás táta - Ing. Petr Konfršt, Lhotka 36, 382 03  Křemže

IČ 70527245, zapsána v živnostenském rejstříku okresního soudu v Českém Krumlově. Číslo účtu: 5689350002/5500 vedeného u Raiffeisen bank. IBAN: CZ56 5500 0000 0056 8935 0002. SWIFT: RZBCCZPP.

A pomáhá mu s papíry i výrobou máma - Lenka Konfrštová, +420608808378, lenka@zahrada-pod-kleti.cz

 

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Máte nějaké otázky? Zodpovíme je. Prosíme o pečlivé vyplnění kontaktních údajů.

Nevyplňujte toto pole:

Pokud nám chcete napsat přímo, můžete využít email lenka@zahrada-pod-kleti.cz nebo WhatsApp (zprávy) +420 608 808 378.