Parfémová směs esencí - OSTARA

Objevte kouzlo probuzeného jara s parfémovou kompozicí OSTARA, inspirovanou svátky plného rozkvětu přírody a oslavami Velikonoc a jarní rovnodennosti.

Tato jedinečná směs esencí se otevírá svěžími tóny citrusů, které pomalu přechází do srdce kompozice, kde se snoubí ylang-ylang, narcis a fialka, aby vytvořily omamnou květinovou symfonii. Základ tvoří smyslná geránie, pryskyřičný smrk a mystický kadidlovník, které dodávají vůni hloubku a trvalost. Třináctá esence, máta, zjemňuje citrusové tóny a dodává květinovým notám pudrovou eleganci.

Výsledkem je nevšední smyslový zážitek, který se začíná syrovou kyselostí čerstvých citrusů, rozvíjí se vůní cibulek jarních květů v půdě zahřáté prvními slunečními paprsky a zanechává po sobě jemné pudrové aroma, připomínající nostalgické parfémy našich babiček.

Tato parfémová kompozice je nejenom oslavou jara, ale i silným aromaterapeutickým společníkem. Osvěžuje mysl, navozuje dobrou náladu a harmonizuje tělo i ducha, zatímco v sobě skrývá příslib teplejších a radostnějších dnů, které se v přírodě už dávno chystají.

OSTARA je vůně pro ty, kteří si chtějí užívat první jarní dny v plné své silné a nezkrotné kráse.

HLAVA: Citron, Klementinka, Litsea cubeba

SRDCE: Ylang-ylang, Narcis, Fialka

ZEMĚ: Geránie, Smrk, Kadidlovník

TŘINÁCTÁ ESENCE: Máta peprná

Vše 100% přírodní čisté a neředěné esenciální oleje (směs není v lihovém ani olejovém základu, jedná se o čisté EO v kompozici).

Balení: Skleněná lahvička 10ml s pipetou

211 Kč
Parfémová směs esencí - OSTARA
Buďte součástí výroby
Přejte si...
Díky ruční výrobě v malých sériích můžete mít kámen v oblíbené barvě nebo směs esencí postavenou na Vaši zamilované vůni.
Low waste
Low waste
Velmi pečlivě dbáme na low waste principy. Při designování nových výrobků, samotné výrobě i zasílání zakázek.
Ruční výroba
Poctivá řemeslná výroba
Rozumíme drobnému sochařskému řemeslu i aromaterapii. Pravidelně se vzděláváme a neustále se posouváme dopředu.
Vysoký standard
Vysoký standard
Jsme nároční. Spokojíme se pouze s tím nejlepším a ekologickym. Je to měřítko na dodavatele i naši práci.

Detailní popis produktu

 Originálních parfémové kompozice, inspirované uměním starých francouzských parfumérů ze 16. století a tradičními přírodními milníky.

Naše směsi čistých esenciálních olejů jsou výsledkem pečlivého výběru a ručního míchání, kde každá kompozice skládá symfonii vůní rozdělenou do tří akordů: hlavy, srdce a základu. Každý z těchto akordů obsahuje tři pečlivě vybrané esence, které společně vytvářejí harmonický a komplexní zážitek. Navíc, aby byla naše parfémová magie ještě hlubší, přidáváme ke každé kompozici třináctou esenci - tajemný a jedinečný prvek, který všechny ostatní vůně nejen podtrhne, ale i zvýrazní, dodává jim charakter a neopakovatelnost.

Věříme v čistotu a sílu přírody, a proto všechny naše esence pocházejí od předních dodavatelů kosmetických surovin, kteří zaručují nejvyšší kvalitu. Naše oleje jsou 100% přírodní, neředěné a vysoce koncentrované, aby v sobě každá kapka nesla plnou sílu a krásu přírody. Kompozice jsou inspirovány Kolem života – starými Keltskými a Slovanskými svátky, které odrážejí cyklus roku a celého života.

Objevte kouzlo našich parfémových kompozic, které jsou více než jen vůně – jsou cestou do minulosti, příběhem, který ožívá s každým nádechem.

 

OSTARA (Jarní rovnodennost - Velikonoce)

V březnovém čase, kdy se den s nocí střetávají v rovném boji, přichází k nám jarní rovnodennost, oslavující životodárný plamen ohně. V tento moment se příroda probouzí a vše kolem se rozzáří novým světlem, zvěstujícím převahu světla nad tmou, slunce nad zimní chladem.

ostarapray-F

Svátek Ostara, starodávný rituál vítající jaro, je zahalen v symboly nového začátku, v nichž vévodí vejce – zárodek života a obraz nekonečných možností. Příroda se otevírá a zemi zdobí kuřata, milované stvoření bohyně Arthy. Dle starých tradic se vejce na rovnodennost barvila do rudé, barvy pulzujícího života, a zdobila posvátnými znaky. Tento zvyk se dochoval až do dnešních dnů, kdy se na Velikonoce vejce mění v malé malované poklady.

S příchodem Ostary se srdce naplňují touhou po nových začátcích, po setbě prvních semen, která mají znamenat úrodnost a prosperitu. Oslavy ženské plodnosti se v našich krajích proměnily v jarní obřad s pomlázkou, která má přinést zdraví a vitalitu. Zajímavostí je, že právě zajíc, společník bohyně Eostry, je tím, kdo v lidové tradici přináší velikonoční vejce, a tím připomíná dávné pověsti o nositeli ranního světla. Jarní rovnodennost je časem oslav života, probouzení, plným energie, která po zimním odpočinku opět proudí do našich žil. Svíčky plápolají, tanec a zpěv se line vzduchem, a my se oblékáme do barev jara – do červených a zelených šatů, malujeme vejce a dělíme se o radosti života s našimi blízkými.

Bohyně Artha, ztělesnění jarního ohně, je strážkyní plamene, který znovu rozehřívá svět. Její jméno rezonuje v legendách, ve hvězdách, v příbězích o králi Artušovi a ve znameních nebeského medvěda. Artha je symbolem vášně, odvahy a tvořivosti. V době jarní rovnodennosti ji prosíme o sílu a ochranu. Vesna, bohyně mládí a nezkrotné lásky, přináší jaro a rozehání zimu. Její strom, bříza, symbolizuje nový růst, a její zvířata, jako je zajíc a skřivan, zvěstují nadešlé teplé dny.

Jarní rituály jsou plné magie a očisty – koupeme se v živé vodě, oslavujeme s velikonočními ohni a obnovujeme svou životní energii s červeně malovanými kraslicemi. Pomlázka v našich rukou má moc obnovit jarní živost, a když Morana, symbol zimy, odejde po řekách do podsvětí, přivítáme nový cyklus s otevřeným srdcem.

UPOZORNĚNÍ: Při požití a vniknutí do dýchacích cest může způsobit smrt. Může vyvolat alergickou kožní reakci. Uchovávejte mimo dosah dětí. PŘI POŽITÍ: Okamžitě volejte TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO. NEVYVOLÁVEJTE zvracení. Skladujte uzamčené. Odstraňte obsah/obal předáním oprávněné osobě k nakládání s odpady nebo vrácením dodavateli. Signální slovo: Nebezpečí. H226 Hořlavá kapalina a páry, H304 Při požití a vniknutí do dýchacích cest může způsobit smrt, H315 Dráždí kůži, H317 Může vyvolat alergickou kožní reakci, H401 Toxický pro vodní organismy, H411 Toxický pro vodní organismy, s dlouhodobými účinky.